powitanie wiosny

miesiąc temu

W naszym przedszkolu przygotowania do powitania wiosny zaczęły się kilka dni wcześniej. Zmieniły się dekoracje przedszkola z zimowych na wiosenne. Przedszkolaki z zapałem brały udział tworzeniu prac plastycznych, dotyczących pierwszych zwiastunów wiosny.

21.03.2024r. wszystkie oddziały przedszkolne zebrały się, aby przejść w wiosennym korowodzie ulicami Sulejowa.  Z naszą Marzanną i gaikami-maikami udaliśmy się  na kładkę na rzece Pilicy, by symbolicznie pożegnać zimę i uroczyście powitać wyczekiwaną przez nas nową porę roku ? WIOSNĘ.

Ze względów ekologicznych  nasza Marzanna nie była jednak topiona. W drodze powrotnej przedszkolaki wyszukiwały i nazywały pierwsze oznaki wiosny.

Uśmiechnięci i zadowoleni wróciliśmy do przedszkola, a pogoda w tym dniu niesamowicie nam sprzyjała. Promienie słoneczne i bezchmurne niebo towarzyszyły nam przez cały dzień.