9 dni temu

Najstarsze grupy  z naszego przedszkola wzięły udział w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania  zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę w Sulejowie. Gościem spotkania była Pani Bożena Delewska autorka książki pt.: Bajki pani Bożenki , która opowiedziała dzieciom o tym jak powstawała jej książka oraz skąd czerpie inspiracje do pisania kolejnych bajek dla dzieci.

Nadrzędnym celem spotkania  było promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

Czytanie na głos dzieciom od wczesnego dzieciństwa wzbogaca słownictwo i wyobraźnię, rozwija zdolność koncentracji oraz chęć poznawania świata. Bardzo cenny jest też czas poświęcony na czytanie dziecku, w czasie którego umacniają się więzi rodzinne. Starajmy się celebrować to święto codziennie!