powitanie wiosny

W naszym przedszkolu przygotowania do powitania wiosny zaczęły się kilka dni wcześniej. Zmieniły się dekoracje przedszkola z zimowych na wiosenne. Przedszkolaki z zapałem brały udział tworzeniu prac plastycznych, dotyczących pierwszych zwiastunów wiosny.

21.03.2024r. wszystkie oddziały przedszkolne zebrały się, aby przejść w wiosennym korowodzie ulicami Sulejowa.  Z naszą Marzanną i gaikami-maikami udaliśmy się  na kładkę na rzece Pilicy, by symbolicznie pożegnać zimę i uroczyście powitać wyczekiwaną przez nas nową porę roku ? WIOSNĘ.

Ze względów ekologicznych  nasza Marzanna nie była jednak topiona. W drodze powrotnej przedszkolaki wyszukiwały i nazywały pierwsze oznaki wiosny.

Uśmiechnięci i zadowoleni wróciliśmy do przedszkola, a pogoda w tym dniu niesamowicie nam sprzyjała. Promienie słoneczne i bezchmurne niebo towarzyszyły nam przez cały dzień.

Bal karnawałowy

13.02.2024 r.w  odbył się w naszym przedszkolu  Bal Karnawałowy. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. W salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, księżniczki, motylki, rycerzy, piratów, pajacyków, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ...  Wystrój sal wprowadził dzieci w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Wychowawczynie zamieniły się w najwyższej klasy wodzirejki.  Przedszkolaki wspaniale się bawiły  przy skocznej muzyce. Wielkim przeżyciem dla dzieci był pokaz sztuk magicznych w wykonaniu iluzjonisty. Wiele radości sprawiły przedszkolakom  zabawy z bańkami mydlanymi! To był wyjątkowy dzień.

Dzień  Babci i Dziadka  19. 01.2024

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego dzieci z naszego Przedszkola zaprosiły do Mok- u w Sulejowie swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji. Babcie i Dziadkowie, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanych programach artystycznych. Dzieciaki pod czujnym okiem wychowawczyń zaprezentowały wiersze, piosenki oraz tańce, które ćwiczyły na tą uroczystość. Następnie dzieci wręczyły samodzielnie przygotowane laurki oraz złożyły życzenia .To były naprawdę wyjątkowy dzień.  Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

Wigilia od serca

7. Wigilia z Serca z udziałem naszej placówki. Dzięki zaangażowaniu Rodziców i wszystkich ludzi dobrej woli mogliśmy dołożyć małą cegiełkę w leczenie Julki. Wielkie brawa dla dzieci z grupy Pszczółek za przepiękny występ Pamiętajmy, dobro wraca!

Dzień Postaci z Bajek

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to wyjątkowe święto na cześć naszych ulubionych bohaterów z dzieciństwa.  7 listopada  bajkowa atmosfera zawitała  także w progi naszego przedszkola.  W tym dniu przedszkolaki przybyły do przedszkola w bajkowych przebraniach. Każdy zaprezentował swój stój podczas wspólnych tańców. Szczególną atrakcją było zamykanie w bańce mydlanej. Ten dzień przypomniał nam, jak niezwykłą wartość mają bajki. Spotkanie sprawiło dzieciom bardzo wiele radości.