Samorządowe Przedszkole w Sulejowie


Galeria


wycieczka do Koła

W dniu 7.06.2024r. Przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola w Sulejowie były na wycieczce z okazji Dnia Dziecka w Leśnym Ośrodku Edukacji i Rehabilitacji Zwierząt w Kole. Dzieci wraz z opiekunami zostały oprowadzone przez pana leśniczego, który pokazywał zwierzęta i ptaki zamieszkujące obecnie ośrodek. Można było obejrzeć je z bliska co było bardzo ciekawe dla dzieci. Przedszkolaki mogły pobiegać i pobawić się na terenie ośrodka w miejscach do tego wyznaczonych. Później było ognisko i pyszna kiełbaska z pieczywkiem. Dzieciaki były zachwycone tym dniem i obiecaliśmy im jeszcze tam wrócić. To był wspaniały i pełen wrażeń dzień. Rada Rodziców w dużej mierze sfinansowała ten wyjazd i bardzo im dziękujemy. 

Dzień Dziecka

 Z  okazji Dnia Dziecka Rada Rodziców przy Samorządowym Przedszkolu w Sulejowie ufundowała dwie piaskownice oraz zabawki do piasku.  Prezent ten bardzo ucieszył  dzieci. Dziekujemy

Z wizytą w biblitece

W Bibliotece

W dniu 8.05.2024 r. grupa Motylki wybrała się z wizytą do Miejskiej Biblioteki w Sulejowie. Panie oprowadziły dzieci po bibliotece i pokazały jak wygląda ich praca na co dzień. Przedszkolaki obejrzały też film edukacyjny i  wysłuchały opowiadania. Z okazji Dnia Bibliotekarza dzieci złożyły życzenia wszystkim pracownikom biblioteki. Dzieci na pewno wrócą do biblioteki z rodzicami , by  wypożyczyć książki. 

Wycieczka Pszczółek do Torunia

W dniu  16  05.2024 odbyła się wycieczka najstarszej grupy przedszkolnej do Torunia.  Wycieczkę zorganizowała wychowawczyni p. Aneta Łuczyńska. Podczas tego wyjazdu dzieci i rodzice bardzo się zintegrowali oraz poznali zabytki i historię miasta. Uczestnicy wycieczki brali także udział w warsztatach piernikowych, na których zgłębili tajniki robienia tych słodkości. Zwiedzili tez Planetarium i Stare Miasto.

Występ z okazji Dnia Mamy i Taty

Dzień Mamy i Dzień Taty  w naszym przedszkolu to wyjątkowe wydarzenie, do którego przedszkolaki przygotowywały  się przez długi czas. To okazja, aby dzieci mogły wyrazić swoją miłość i wdzięczność wobec swoich kochanych rodziców.

 W dniach 24.05. oraz  27 .05.2024 odbyły się uroczystości, na których przed zgromadzonymi gośćmi dzieci prezentowały  różnorodne występy artystyczne, takie jak piosenki, tańce, wiersze. Każde dziecko wręczyło także  mały upominek dla swoich rodziców. Były także życzenia i słodkie całusy a czasami łzy wzruszenia.

 Była to świetna okazja do wspólnego spędzenia czasu i integracji oraz prezentacji swoich umiejętności przez dzieci.