Dzień Edukacji Narodowej

14.10.2024r.  w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Były ciepłe słowa, podziękowania i zyczenia dla wszystkich pracowników. Dzieci z grupy Jeżyki pod kierownictwem p. A. Stępień i p. M. Zajączkowskiej zaprezentowały przed zgromadzoną społecznością naszego przedszkola montaż słowno-muzyczny. W tym wyjątkowym dniu swą obecnością zaszczycili nas: p. Dorota Jankowska - Burmistrz Miasta i Gminy Sulejów, p. Sylwia Ogłoza - Dyrektor Biura Obsługi Jednostek Oświatowych, p. Ireneusz Kuczyński - Radny Miasta i Gminy Sulejów oraz przedstawicielki Rady Rodziców: p. Paulina Hofer, p. Beata Robak, p. Kalina Migała.

Dziękujemy Radzie Rodziców i p. Kuczyńskiemu za prezenty i słodki poczęstunek a   wszystkim pracownikom życzymy satysfakcji z realizacji codziennych zadań, sukcesów w życiu zawodowym oraz wszelkich pomyślności w życiu osobistym.

Ogólnopolski Projekt Edukcyjny - zabawa sztuką grupa Pszczółki

W ramach projektu Zabawa Sztuką  grupa dzieci 3- letnich Pszczołki wykonala nastepujące zadania

1.Międzynarodowy Dzień Kropki (zadanie miesiąca - wrzesień)

2.  Laboratorium koloru - eksperymentowanie z barwą, odkrywanie odcieni, tworzenie własnych dzieł poprzez eksperyment plastyczny - zabawa abstrakcyjna dla młodszych dzieci

3.Karty ruchowe-  inspiracją były dzieła Haringa.

4.Drzewo życia z okazji Światowego Dnia Drzewa stworzyliśmy  sensoryczne drzewo nawiązujące do dzieła ?Drzewo życia? Gustava Klimta (zadanie miesiąca-  pazdziernik)

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Najstarsze grupy  z naszego przedszkola wzięły udział w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania  zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę w Sulejowie. Gościem spotkania była Pani Bożena Delewska autorka książki pt.: Bajki pani Bożenki , która opowiedziała dzieciom o tym jak powstawała jej książka oraz skąd czerpie inspiracje do pisania kolejnych bajek dla dzieci.

Nadrzędnym celem spotkania  było promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

Czytanie na głos dzieciom od wczesnego dzieciństwa wzbogaca słownictwo i wyobraźnię, rozwija zdolność koncentracji oraz chęć poznawania świata. Bardzo cenny jest też czas poświęcony na czytanie dziecku, w czasie którego umacniają się więzi rodzinne. Starajmy się celebrować to święto codziennie!

Spotkanie z policjantem

Dnia 26 września w naszym przedszkolu gościliśmy Pana sierżanta Krystiana Piotrowskiego. Policjant przeprowadził w grupach pogadankę na temat bezpiecznego zachowania się w ruchu drogowym. Ponadto zapoznał dzieci ze specyfiką swojego zawodu. Spotkanie odbyło się na zaproszenie pedagoga specjalnego pani Anny Leśniewskiej.

Spotkanie z policjantem

W dniu 17.09.24  w Mok-u    odbyła się prelekcja  dla dzieci ze starszych grup przedszkolnych na temat bezpiecznego zachowania. Prelekcja przeprowadzona była przez Komendę Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim. Serdecznie dziękujemy.

20.09.2004 Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka  to ważne święto,   corocznie obchodzone w naszym przedszkolu.  W tym roku na nasze kochane dzieci czekało wiele atrakcji  a wśród nich : teatrzyk kukiełkowy pod tytułem Kłamstwa kozy, spotkanie z paniami z Miejskiej  Biblioteki w Sulejowie oraz upominki na Dzień Przedszkolaka. Dla maluszków było to ważne wydarzenie, to pierwsza oficjalna  impreza, w której brały udział. W każdej grupie  odbyły się też zabawy plastyczne lub ruchowe oraz słodki poczęstunek. Szczególne podziękowania kierujemy na ręce pań z Miejskiej Biblioteki w Sulejowie.